Home»СПОРТ»Хамилтън поведе в спора за титлата във Формула 1

Хамилтън поведе в спора за титлата във Формула 1

Пилотът на „Мерцедес“ Люис Хамилтън спечели вчерашното състезание за Гран При на Италия, 13-и кръг от световния шампионат във Формула 1. Британецът бе пълен господар на „Монца“ и напълно заслужено постигна втората си поредна победа и общо шеста от началото на сезона.

Трикратният световен шампион стартира от полпозишън и не изпусна водачеството до самия край на надпреварата. Втори остана неговият съотборник Валтери Ботас, а трети, на близо 30 секунди от лидера, финишира основният конкурент на Хамилтън за титлата в шампионата – Себастиан Фетел. На четвърто и пето място се наредиха съответно Даниел Рикардо с „Ред Бул“ и Ферарито на Кими Райконен.

След успеха Люис Хамилтън поведе в класирането при пилотите. Британецът вече води с актив от 238 точки, с 3 повече от втория Себастиан Фетел с „Ферари“ (235).

Хамилтън вече е номер 1 в историята по полпозишъни

Британецът Люис Хамилтън подобри рекорда от 68 победи в квалификациите на Формула 1, след като бе най-бърз на мократа писта „Монца“. Квалификацията за Гран при на Италия бе тежка и прекъсната за няколко часа заради тежките условия. Хамилтън се справи най-добре с мократа писта и стигна до 69-ия полпозишън в кариерата си, подобрявайки рекорда на легендата Михаел Шумахер.

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.