Home»СПОРТ»„Локомотив Пловдив“ триумфира с Купата на България за първи път

„Локомотив Пловдив“ триумфира с Купата на България за първи път

Отборът на „Локомотив Пловдив“ спечели Купата на България за първи път в историята си, след като победи големия си съперник „Ботев Пловдив“ с 1:0 във финала на надпреварата.

Пред около 20 хиляди зрители на Националния стадион „Васил Левски” двата тима предложиха здрава битка в равностоен сблъсък, но „смърфовете“ успяха да се възползват от една от възможностите си, за да стигнат до минимален успех.

„Канарчетата“ започнаха по-уверено двубоя, като имаха добър шанс за гол още в началото, но Антонио Вутов стреля неточно с глава от удобна позиция. Постепенно играчите на Локомотив намериха играта си и Ален Обжолт имаше отличен шанс да се разпише, но бе блокиран от Даниел Кайзер. До края на първото полувреме възпитаниците на Бруно Акрапович бяха по-активни и заплашиха на няколко пъти вратата на съперника си.

След почивката ситуацията не се промени и „черно-белите“ бяха по-опасният отбор, а централният защитник на тима Стивън Езе бе изключително близо до гола в 64-та минута, но изстрелът му с глава бе отразен от Кайзер. В 72-та минута Локомотив все пак поведе в резултата, като Димитър Илиев изведе добре Анте Аралица с глава, нападателят на „смърфовете“ бе добре блокиран, но успя да подаде към непокрития Обжолт, който с техничен изстрел с пета преодоля Кайзер.

До края на мача „Локомотив“ се бранеше уверено и не позволи на съперника си да стигне до чисто голово положение и в крайна сметка „черно-белите“ спечелиха с 1:0, за да триумфират с Купата на България за първи път в историята си, след като загуби предишните си четири финала в надпреварата.

Димитър Илиев: Това е най-щастливият момент в моята кариера

Капитанът на „Локомотив“ Димитър Илиев заяви, че спечелената Купа на България е най-щастливият момент в неговата кариера. Според него триумфът за “черно-белите” е напълно заслужен с оглед показаната игра и сега името на всеки един от футболистите влиза със “златни” букви в историята на клуба.

Акрапович: Момчетата заслужиха това признание

Показахме и днес, че можем да победим всеки, триумфът ни е заслужен, каза старши треньорът на „Локомотив Пловдив“ Бруно Акрапович веднага след финала с Ботев.

“Това ще остане за цял живот. Радвам се за момчетата – те заслужиха това признание и спечелената купа. Това е най-хубавият ми момент, откакто съм в Пловдив. Отблагодарихме се на многото фенове, които дойдоха чак от Пловдив. Тази купа ще остане за тях дълго време. Казах на играчите преди мача да не се притесняват, да покажат качествата си. Доказахме, че можем да победим всеки – и „Лудогорец“, и „Левски“, и „Ботев“. Заслужено победихме”, заяви Акрапович. БГНЕС

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.