Home»СПОРТ»“Лудогорец” продължава в евротурнирите, ЦСКА отпадна

“Лудогорец” продължава в евротурнирите, ЦСКА отпадна

“Лудогорец” си осигури място в плейофите за място в групите на Лига Европа след равенство 1:1 в гостуването си на “Зрински Мостар” от трети квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани спечелиха първата среща у дома с 1:0 и елиминираха съперника си с общо 2:1.

Клаудиу Кешеру вкара попадението за “Лудогорец” в 24-ата минута и пропусна още две положения през първото полувреме, а домакините стигнаха до изравняването с гол на Неманя Билбия в допълнителното време на мача, който падна след грешка на вратаря Хорхе Браун.

ЦСКА напусна евротурнирите

Датският “Копенхаген” победи ЦСКА-София с 2:1 у дома в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа и изхвърли българския тим от европейските клубни турнири. “Копенхаген” спечели и първата среща в София със същия резултат и продължава напред с общ резултат 4:2.

Сенегалецът Даме Н`Дойе в 23-ата минута даде преднина на домакините, които бяха подкрепяни от 10 000 зрители. Телевизионните повторения показаха, че нападателят е бил в засада при паса към него, но това не бе забелязано от съдиите. ЦСКА се върна в мача с гол на Евандро в 58-ата минута, но в 64-ата отново Н`Дойе прониза мрежата на българите с глава и попари надеждите на „червените“ за обрат.

Така “Лудогорец” остава единственият български представител в евротурнирите, след като вече отпаднаха отборите на “Левски”, “Славия” и ЦСКА.

Съперник на българския шампион в плейофите ще бъде грузинския “Торпедо Кутаиси”, който отстрани албанския “Кукеши” с общ резултат 5:4. БГНЕС

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.