Home»Uncategorized»„Лудогорец“ се изправя срещу „Судува“

„Лудогорец“ се изправя срещу „Судува“

Отборът на “Ботев Пловдив” отпадна, а шампионът „Лудогорец“ ще продължи в по-долния ешелон на евротурнирите и ще играе с литовския „Судува“ плейоф за влизане в Лига Европа. „Ботев Пловдив“ отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като загуби гостуването си на „Маритимо“ с 0:2.
“Лудогорец” вкара три гола на “Апоел”, но напусна Шампионската лига. Израелците отиват в плейофната фаза в по-силния турнир след равенство 3:3 в двете срещи благодарение на гола си на чужд терен. Двубоят започна по мечтан начин за разградчани, които поведоха в деветата минута с гол на Вандерсон, който удвои резултата в 33-ата минута. Десет минути след подновяването на двубоя Марселиньо с левия крак се разписа за 3:0. Но за съжаление гостите стигнаха до гол след час игра с огромна доза късмет. Мохамад Гадир оформи крайния резултат.
„Лудогорец“ имаше късмет при тегленето на жребия за плейофите в груповата фаза на Лига Европа и ще се изправи срещу тима на „Судува“. Литовският отбор бе най-скромният сред възможните съперници на „орлите“. Българските шампиони ще бъдат домакини на първата среща на 17 август, а седмица покъсно ще гостуват на реванша. „Судува“ е вторият литовски тим, срещу който „Лудогорец“ ще се изправи това лято, след като през юли отстрани шампиона на балтийската страна „Жалгирис“ във втория квалификационен кръг на ШЛ.
“Ботев Пловдив” отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа след загуба при гостуването си на “Маритимо” с 0:2. Първата среща в България завърши без голове, но „канарчетата“ допуснаха поражение и по този начин приключиха с участието си в евротурнирите за този сезон. Головете бяха дело на Родриго Пинто в 33-ата минута от дузпа и на Рикардо Валенте в началото на втората част на играта.

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.