Home»СПОРТ»“Реал Мадрид” спечели Суперкупата след успех над “Манчестър Юнайтед”

“Реал Мадрид” спечели Суперкупата след успех над “Манчестър Юнайтед”

Отборът на “Реал Мадрид” спечели Суперкупата на Европа, след като победи “Манчестър Юнайтед” с 2:1 на стадион „Филип Втори“ в Скопие. Двата тима дадоха всичко най-добро, с което разполагат, но горещото и тежко време в столицата на Македония не им позволи да играят на високо темпо.
Възпитаниците на Зинедин Зидан наложиха рано контрол върху мача и можеха да поведат, преди да са изтекли 20 минути, но изстрелът с глава на Каземиро срещна горната греда. Малко след това бразилският халф все пак даде преднина на Кралския клуб след добра асистенция на Дани Каравхал, като останаха съмнения за засада. В 52-та минута Иско удвои преднината на “Реал” след двойно подаване с Гарет Бейл, а само няколко минути по-късно уелсецът можеше да покачи на 3:0, но уцели гредата. В 62-та минута „червените дяволи“ се върнаха в двубоя с попадение на Ромелу Лукаку, който вкара след добавка след далечен изстрел на Неманя Матич. До края Маркъс Рашфорд имаше шанс да възстанови равенството, но пропусна, останал очи в очи с Кейлор Навас, а играчите на “Реал” също пропуснаха няколко добри възможности.
В крайна сметка “Реал” спечели с 2:1 и триумфира със Суперкупата на Европа за 4-ти път в историята си. Носителят на Шампионска лига и шампион на Испания показа, че в момента е най-добрият отбор на Европа и не остави съмнение в надмощието си.
Зидан: Контролирахме хода на мача
“Реал Мадрид” контролираше хода на мача, въпреки че имаше доста затруднения през второто полувреме, заяви треньорът на „белия балет“ Зинедин Зидан след успеха над “Манчестър Юнайтед” с 2:1 в мача за Суперкупата на УЕФА.
“Разполагаме с много талантливи играчи и чрез упорита работа можем да достигнем сериозни висоти. Това е един гладен отбор, който иска да печели всичко. Днешният двубой бе проведен почти идеално, особено първото полувреме. След почивката ни се наложи да се поизпотим, но да не забравяме, че това беше финал. Ако Гарет Бейл бе вкарал трети гол, всичко щеше да бъде по-лесно. Ние обаче притежаваме характер и продължаваме да мечтаем за големи победи. Невъзможно е да се играе красив футбол в продължение на целия мач. Играхме много качествено, но имахме затруднения, трябва да се съглася с това. Като цяло обаче ние контролирахме двубоя. Срещу нас бе един силен съперник, който с всички сили се опитваше да ни усложни живота. Напълно нормално е, че имахме проблеми“, коментира Зидан.

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.