Home»СПОРТ»Решителни срещи за евротурнирите

Решителни срещи за евротурнирите

Неприятна загуба и равен инкасираха българските представители на евротурнирите миналата седмица. Шампионът „Лудогорец“ записа загуба с 0:2 при гостуването си на „Апоел Беер Шева“ в Шампионска лига. А единственият ни представител в Лига Европа „Ботев – Пловдив“ направи 0:0 у дома срещу „Маритимо“. Така всичко ще се решава тази седмица, когато са реваншите от двата сблъсъка.
Отборът на “Лудогорец” отстъпи с 0:2 при гостуването си на “Апоел Беер Шева” в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Шампионите от Разград изиграха слаб двубой в Израел, допускайки елементарни грешки в защита. Преди почивката разградчани така и не се ориентираха на терена, като логичното се случи в 19-ата минута, когато Нуакаме изведе “Апоел” напред. Реакцията на „орлите“ бе скорострелна, но без резултат.
През втората част “Лудогорец” заигра доста по-добре, но пропиля отлични шансове и си плати. В 79-ата минута задачата на “Лудогорец” съвсем се усложни, след като “Апоел” реализира второ попадение. Резервата Михаел Охана успя да отбележи с голяма доза късмет. До края на срещата „орлите“ не съумяха да стигнат до така ценното попадение на чужд терен и ще трябва да търсят пълен обрат в реванша в Разград тази седмица.
Отборите на “Ботев – Пловдив” и “Маритимо” направиха равенство 0:0 в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. На стадион „Лазур“ в Бургас българският тим можеше да разчита на впечатляваща подкрепа от препълнените трибуни, но така и не успя да стигне до гол. Тодор Неделев и Фернандо Виана имаха най-добри възможности да се разпишат за „канарчетата“, но не успяха да го сторят. Гостите от Португалия също имаха своите шансове, но Иван Чворович се отличи с добри намеси и опази вратата си суха. В крайна сметка двубоят завърши при нулево равенство и всичко ще се реши на реванша в Португалия.

___________ (!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.