Основателят на „Чифтликбанк“ в Турция е в списъка на най-издирваните лица от Интерпол
Турският гражданин Мехмет Айдън, по прякор Бичето, който измами хиляди турци с основаната от него „Чифтликбанк“ е в списъка с най-издирваните лица от Интерпол.
Той изчезна с милиони лири преди време и сега е в списъка „Most Wanted“ на Интерпол, както и са качени негови снимки в сайта на Международната организация на криминалната полиция.
По-големият брат на Мехмет Айдън – Фатих Айдън също е включен в списъка.
27-годишният Мехмет Айдън, по прякор Бичето е събрал повече от 1 милиард турски лири от над 130 хиляди вложители в основаната от самия него „Чифтликбанк“.
Бичето е изчезнал с една трета от тази сума. Все още не се знае къде се укрива. Източник:Tr724.com
Obzornews.bg
ПОДКРЕПЕТЕ НИ
(!) Всички права на публикуваните новини, статии и снимков материал са запазени. Новините, статиите и снимковият материал не могат да бъдат използвани без изрично разрешение, дори да се посочва източникът им.